nasze usługi

profilaktyka

FAMILY DENT - profilaktyka
LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!

Profilaktyka obejmuje wszelkie czynności mające na celu zapobieganie wystąpienia choroby próchnicowej. Profesjonalne zabiegi profilaktyczne mogą być przeprowadzane zarówno przez lekarza dentystę, jak i higienistkę stomatologiczną. Są to: instruktaż higieny, usuwanie złogów nazębnych, piaskowanie, lakierowanie, lakowanie.

stomatologia
dziecięca

FAMILY DENT - stomatologia dziecięca
To specjalizacja wyszczególniona z powodu odrębności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym. Pedodoncja zajmuje się takimi zagadnieniami jak: profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci, leczenie zębów mlecznych, leczenie zębów stałych niedojrzałych, ząbkowanie i zaburzenia ząbkowania, leczenie chorób błony śluzowej jamy ustnej dzieci.

endodoncja

FAMILY DENT - endodoncja
Dzięki postępowi, rozwojowi nauki i zastosowaniu najnowszych sprzętów i materiałów, zęby skazane niegdyś na utratę, mają obecnie możliwość pozostania w jamie ustnej, dzięki leczeniu kanałowemu. Endodoncja zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zęba, i polega na mechaniczno-chemicznym usunięciu bakterii z korzeni zęba przy użyciu precyzyjnych narzędzi, a następnie oczyszczeniu i szczelnym wypełnieniu kanału specjalnym materiałem.

stomatologia
zachowawcza dorosłych

FAMILY DENT - stomatologia zachowawcza dorosłych
Jest to dział stomatologii skupiony na profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchnicowych. Zabiegi polegają na odbudowie zniszczonych tkanek zęba w ich naturalnym kolorze i kształcie.

protetyka
stomatologiczna

FAMILY DENT - protetyka stomatologiczna
Gałąź stomatologii poświęcona odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich znacznym uszkodzeniu czy zniszczeniu. Protezy dzieli się na stałe (nie dające się usunąć z ust) - licówki, korony, mosty, i ruchome (dające się wyjąć z ust) - protezy akrylowe, szkieletowe, acetalowe.

chirurgia
stomatologiczna

FAMILY DENT - chirurgia stomatologiczna
W zakres zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii stomatologicznej wchodzą m.in.: usuwanie (ekstrakcje) zębów, odsłanianie zębów zatrzymanych, leczenie ropni, resekcje wierzchołków korzeni, hemisekcje, zabiegi usuwania zmian na błonie śluzowej, plastyka wędzidełek.

stomatologia
estetyczna

FAMILY DENT - stomatologia estetyczna
Doskonały uśmiech to zdrowe, czyste zęby w zdrowych dziąsłach, ustawione równo w pełnych łukach zębowych. Stomatologia estetyczna pozwala na przywrócenie piękna i równowagi między kształtem i kolorem zębów. W zakres tej dziedziny wchodzą zabiegi przywracające naturalną barwę zębów (profesjonalne zabiegi higieniczne, wybielanie), i te zmieniające - korygujące ich kształt (wypałnienia estetyczne, licówki, korony, mosty). A wszystko po to, aby pacjent mógł poczuć się lepiej, pewniej, piękniej.

rentgenodiagnostyka

FAMILY DENT - rentgenodiagnostyka
Rzetelna diagnostyka i kontrola przeprowadzanego leczenia jest bardzo ważna dla jego powodzenia, dlatego w wyposażeniu mojego gabinetu znajduje się aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć zębowych.

sedacja wziewna

FAMILY DENT - sedacja wziewna
To niezwykle przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem. Jest stosowana i bardzo przydatna zarówno w leczeniu stomatologicznym dzieci, jak i dorosłych. Sedacja pozwala na zapewnienie komfortu psychicznego oraz pokonanie strachu, gdyż wywołuje stan fizycznego odprężenia i przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych odruchów i świadomości pacjenta.

znieczulenie
komputerowe

FAMILY DENT - znieczulenie komputerowe
Calaject to nowoczesne urządzenie do bezbolesnego znieczulania w gabinecie stomatologicznym. Brak bólu i nieprzyjemnego rozpierania tkanek zmniejsza stres i lęk w trakcie leczenia.

piaskarka
abrazyjna

FAMILY DENT - piaskarka abrazyjna
Piaskarka PrepStar służy do minimalnie inwazyjnego opracowywania ubytków przy pomocy sprężonego powietrza z drobinkami tlenku glinu. Zabieg jest bezbolesny, bez wibracji i nieprzyjemnych doznań, dźwięków i stresu związanego z używaniem wierteł.

wybielanie

FAMILY DENT - wybielanie
Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w stomatologii estetycznej. Białe zęby kojarzą się ze zdrowiem, młodością, estetyką. Zabieg szybko przynosi zadowalające efekty i sprawia, że uśmiech staje się olśniewający. W naszej ofercie mamy wybielanie metodą gabinetową (za pomocą lampy) i metodą domową.